Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie

CarrollTouch

Ekrany CarrollTouch zalicza się do grupy podczerwonych ekranów dotykowych. W ofercie Elo technologia CarrollTouch funkcjonuje od 1999 roku.

Zalety: szklana powierzchnia robocza nie ulega zużyciu (ewentualne zarysowania ekranu nie wpływają na dotyk), wysoka odporność na zabrudzenia, precyzyjne odwzorowanie pozycji dotyku, wysoka transmisja światła panela LCD (przezroczystość 95%), nie ulega rozkalibrowaniu, obsługa dowolnym przedmiotem o średnicy pow. 5mm, możliwość uszczelnienia ekranu do poziomu IP65

Wady: zbyt wczesne wykrywanie dotyku (nad powierzchnią ekranu), silne źródło światła skierowanego na ekran może zakłócić percepcję dotyku,

Budowa ekranu

Obszar roboczy ekranu wykonany jest z czystego szkła. W brzegach ekranu znajdują się diody świecące promieniami podczerwieni na przeciwko których umiejscowione są sensory (czujniki) reagujące na podczerwień.

Diody i sensory zatopione są w szczelnej przezroczystej osłonie poliwęglowej (rama Opto-matrix), która umieszczona jest pod obudową monitora.

Technologia CarrollTouch może być stosowana w urządzeniach z normą szczelności IP65.

Sposób działania

  1. Dotknięcie ekranu powoduje blokadę przepływu promieni w osi x oraz y
  2. Kontroler ekranu dotykowego dokonuje odczytu z sensorów poczerwieni i przetwarza tą informację na dane cyfrowe zrozumiałe dla komputera.
  3. Informacja o miejscu dotknięcia jest przekazywana do komputera.