Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Sprzedaż Tax Free tylko z urządzeniami ONLINE

Od 1 stycznia 2022 roku przedsiębiorcy sprzedający towary podróżnym w systemie Tax Free będą mieli obowiązek rejestrować taką sprzedaż na urządzeniach ONLINE.

Tax Free to system pozwalający zagranicznym turystom nie mającym stałego miejsca zamieszkania na terenie Unii Europejskiej otrzymanie zwrotu podatku VAT od zakupionych w Polsce towarów. Wprowadzane zmiany mają na celu cyfryzację obiegu dokumentów, przez co usprawniony zostanie proces kontroli skarbowej. Dostęp do paragonów zarejestrowanych w Centralnym Repozytorium Kas przyspieszy pracę urzędników i pozwoli sprawniej identyfikować ewentualne nieprawidłowości.

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż w systemie Tax Free powinni wiedzieć, iż za zakup urządzenia fiskalnego ONLINE przysługuje im ulga w wysokości 90% wartości urządzenia z limitem do 700 zł netto.

Aby działać od 1 stycznia 2022 roku zgodnie z nowymi przepisami trzeba będzie się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC). To tam nastąpi weryfikacja, czy przedsiębiorca jest czynnym podatnikiem VAT i czy posiada już urządzenie fiskalne ONLINE.

 

Znajdź urządzenie ONLINE dla swojej firmy.