Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie

Skanery kodów kreskowych

HANDEL

Urządzenia oferowane przez firmę Posnet Polska S.A. ułatwiają pracę pracownikom zarówno na hali sklepowej, jak i na zapleczu. Poniżej prezentujemy kilka przykładów, jak nasze produkty mogą pomóc zaoszczędzić czas pracy oraz usprawnić przepływ towarów.

MAŁE PLACÓWKI HANDLOWE

Najczęściej na opakowaniach produktów sprzedawanych w małych placówkach handlowych (sklepy spożywcze, apteki, itp.) stosowane są kody 1D, dlatego też w sprzedaży detalicznej idealnie sprawdzają się najpopularniejsze czytniki – ręczne, laserowe jednoliniowe. Są to proste w obsłudze, urządzenia dedykowane do najmniej wymagających zastosowań, w których czas odczytu nie jest czynnikiem krytycznym. Dodatkowo bardzo ważną i przydatną cechą jest także możliwość wykorzystywania tych czytników na stanowiskach kasowych jako skanery stacjonarne. W ofercie firmy Posnet Polska S.A. dostępne są modele idealnie pasujące do tego typu zastosowań:

Czytniki kodów kreskowych:

 • Voyager 9520/9540
 • Voyager 1200g (bezprzewodowa wersja 1202g)
 • bestseller rynku Auto ID w roku 2012/2013 – Voyager 1250g.
PLACÓWKI HANDLOWE O ŚREDNIM NATĘŻENIU RUCHU

W placówkach o średnim natężeniu ruchu stosowane są tzw. czytniki prezentacyjne, idealnie sprawdzające się na stanowiskach POS. Laserowe, wieloliniowe skanery kodów kreskowych, dzięki siatce linii skanujących, umożliwiają zdecydowanie szybsze w porównaniu do czytników liniowych skanowanie produktów. Skanery wieloliniowe odczytują kody w dowolnej orientacji co oszczędza czas sprzedawcy minimalizując konieczność prawidłowego ustawienia czytanego kodu.

W palcówkach o średnim natężeniu ruchu idealnie sprawdzą się modele:

Czytniki kodów kreskowych:

 • Fusion 3780
 • Quantum 3580
 • Orbit 7120/7180
 • Solaris 7820
 • Horizon 7625
PLACÓWKI HANDLOWE O DUŻYM NATĘŻENIU RUCHU

Do najbardziej obciążonych punktów handlowych o dużym natężeniu ruchu dedykowane są tzw. skanery do zabudowy oraz skanery bi-optyczne, które mogą być zintegrowane z wagą. Czytniki te pozwalają na skrócenie do minimum czasu obsługi klientów na stanowiskach sprzedaży.

Dużą popularnością w tego typu placówkach cieszą się skanery z serii Stratos 2400. Są to laserowe skanery bi-optyczne przeznaczone do poziomej zabudowy na stanowiskach kasowych. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość odczytywania kodów z pięciu stron. 360 stopniowy kąt odczytu zapewnia zwiększenie szybkości sprzedaży przy minimalnej integracji operatora stanowiska kasowego. Dodatkowo posiada niespotykaną zdolność odczytywania kodów złej jakości, dużej gęstości a także uszkodzonych i przedartych.

ADMINISTRACJA

Coraz częściej kody kreskowe wykorzystywane są w celu szyfrowania informacji zawartych na różnego rodzaju dokumentach. Praktycznie codziennie stykamy się z nimi na listach poleconych, blankietach płatniczych oraz dowodach rejestracyjnych naszych pojazdów.
W administracji ze względu na wykorzystywanie kodów 2D umożliwiających zapis dużej ilości informacji najczęściej stosuje się czytniki typu area imager.

Dużą popularnością w tego typu zastosowaniach cieszą się:

 • ręczne: Voyager 1400g, Xenon 1900g (wersja bezprzewodowa Xenon 1902g)
 • prezentacyjne: Vuquest 3310g, Genesis 7580
SŁUŻBA ZDROWIA

Czytniki kodów kreskowych wykorzystywane są także w służbie zdrowia. Ich zastosowanie ma na celu zwiększenie efektywności pracy, jakości obsługi pacjentów oraz wyeliminowaniu błędów przy np. identyfikacji pacjentów, odczytywaniu danych z recept czy wyników badań.

Posnet Polska S.A. do placówek medycznych proponuje czytniki typu area imager:

 • ręczne: Xenon 1900h - skaner ze specjalnie certyfikowaną dla służby zdrowia obudową odporną na częstą dezynfekcję i stosowania środków chemicznych dostępny w wersji przewodowej i bezprzewodowej.
 • stacjonarne: Vuquest 3310g, Genesis 7580
LOGISTYKA I TRANSPORT

Wytrzymałość, szybkość, dokładność i wydajność to kluczowe hasła w branży logistycznej. Pamiętając o tym proponujemy Państwu urządzenia specjalistyczne o wzmocnionej konstrukcji dedykowane do pracy w trudnych warunkach eksploatacyjnych (duża wilgotność, wahania temperatur, zapylenia, upadki czy uszkodzenia mechaniczne). Idealnymi pasującymi modelami są:

Czytnik kodów kreskowych:

 • 3800i (odczytuje kody 1D), wersja bezprzewodowa 3820i);
 • 4800i (odczytuje kody 2D), wersja bezprzewodowa 4820i);