Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Pospay ONLINE – wsparcie dla przedsiębiorcy

13 maja 2020, Środa
Autor:
Marcin Chlebicki

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE to urządzenie, które integruje w sobie funkcjonalności kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Jakie korzyści będzie miał z niego przedsiębiorca?

Czym są Kasy ONLINE?
 
Urządzenia fiskalne ONLINE wyróżniają się tym, że komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) prowadzonym przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
 
CRK ( Repozytorium) zbiera z kas i drukarek fiskalnych ONLINE szereg danych m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.
 
To wszystko ma służyć uszczelnieniu systemu podatkowego i zmniejszeniu szarej strefy w obszarze handlu detalicznego.
 
Na chwilę obecną, do użytkowania urządzeń ONLINE zostały zobligowane następujące branże:
 
Od 1 stycznia 2020 roku:
stacje paliwowe, warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne.

 
Od 1 stycznia 2021 roku:
gastronomia i hotelarstwo, sprzedaż węgla. 
 
Od 1 lipca 2021 roku:
branża beauty (fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy), lekarze, dentyści, prawnicy, właściciele fitness klubów.
 
Czym jest Pospay ONLINE?
W ofercie Posnet, oprócz kas i drukarek ONLINE jest również Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE. To innowacyjne, wielofunkcyjne urządzenie, które jest znakomitym rozwiązaniem fiskalnym dla przedsiębiorcy.
 
Pospay ONLINE= 3 w1!
Pospay ONLINE łączy w sobie funkcje kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego.
 
Korzyść dla przedsiębiorcy
Dzięki Pospay ONLINE przedsiębiorca uzyskuje wielozadaniowe urządzenie, które może być samodzielnym narzędziem fiskalnym, jak i częścią systemu sprzedaży. Zależnie od potrzeb!
 
To w znaczący sposób podnosi jakość obsługi klienta, np. z jednego urządzenia otrzymuje się paragon fiskalny i potwierdzenie płatności.
 
Pospay ONLINE = Transakcje bezgotówkowe
Pospay ONLINE pozwala na realizację transakcji bezgotówkowych wszystkimi rodzajami kart płatniczych, a także tych, przeprowadzanych za pomocą urządzeń mobilnych.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
W latach 2011–2018 liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce wzrosła z 1,8 mld do 5,4 mld. Coraz więcej klientów nie wyobraża sobie, że w sklepie nie może zapłacić kartą. Gdy punkt handlowy takiej możliwości nie oferuje, po prostu klienci przestają z niego korzystać.
 
Wynika to, nie tylko z wygody i szybkości takich transakcji, ale również z powodu coraz trudniejszego dostępu do gotówki - bankomaty likwidowane są w ogromnej skali.
 
Dlatego właściciel punktu handlowego oferujący, dzięki Pospay ONLINE, transakcje bezgotówkowe, ma możliwość zatrzymania dotychczasowych klientów jak i zdobycie nowych.
 
Pospay ONLINE = Połączenie z CRK
Przedsiębiorca stosujący urządzenia fiskalne ONLINE musi im zapewnić  dostęp do internetu, dzięki któremu będą łączyć się z Repozytorium.
 
Pospay ONLINE pozwala korzystać z bezprzewodowych połączeń z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) za pośrednictwem sieci GSM lub WiFi.
 
Co ważne, komunikacja z CRK za pomocą dołączonej do zestawu karty SIM jak i pakiet danych potrzebnych do realizacji płatności jest uwzględniony w koszcie abonamentu.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Im więcej możliwości połączenia z CRK, tym lepiej dla przedsiębiorcy. Dzięki temu będzie on mógł łatwiej dopasować urządzenie ONLINE do warunków, w których prowadzi swój biznes.
 
Pospay ONLINE = Mobilność i ergonomia
Pospay ONLINE jest nieduży i lekki – jego waga to ledwie 0.5 kg. A dzięki wytrzymałym akumulatorom, może na jednym, pełnym naładowaniu pracować długo, bez potrzeby doładowywania.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Pospay świetnie sprawdzi się u przedsiębiorców pracujących „w terenie”, poza biurem czy punktem handlowo – usługowym. To również cenna pomoc dla branży gastronomicznej – przy obsłudze klientów przy stoliku, czy w ogródkach gastronomicznych.
 
Pospay ONLINE = Polska Bezgotówkowa
Terminal Pospay ONLINE można otrzymać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, dzięki programowi Polska Bezgotówkowa. To projekt Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.

Korzyści dla przedsiębiorcy
Polska Bezgotówkowa  znosi opłaty dla przedsiębiorców przy instalacji terminala płatniczego oraz koszty jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od zainstalowania.
 
Jak i gdzie kupić Pospay ONLINE?
Przedsiębiorca kupuje jedynie drukarkę fiskalną, natomiast terminal płatniczy zainstalowany w Pospay ONLINE jest przez klienta wynajmowany w ramach abonamentu. Wynajmowany terminal objęty jest dożywotnią gwarancją i całkowitym serwisem naprawczym. Zakupiona drukarka fiskalna ma 5 - letnią gwarancję.
 
Co ważne, całość formalności związanych z podpisaniem niezbędnych umów jest realizowana w jednym miejscu, u Agenta Posnet. Agent Posnet pomoże również w w instalacji, fiskalizacji i serwisie Fiskalnego Terminala Płatniczego.
 
Więcej tutaj - https://pospay.com.pl/jak-kupic
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Całą procedurę nabycia Pospay ONLINE można opisać dwoma słowami - minimum formalności.
 
Podsumowanie
Pospay ONLINE to wyjątkowe, wielofunkcyjne urządzenie, które bardzo dobrze sprawdzi się w każdej branży, gdzie będzie cennym wsparciem dla przedsiębiorcy.

Najczęściej oglądane

09.12.2021
Marcin Chlebicki
Polski Ład – co z niego wynika dla użytk ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
21.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE i płatności bezgotówkowe w s ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

28.06.2018
Łukasz Pawlak
Skanery dla Aptek - pigułka wiedzy o lek ...
Auto ID
czytaj więcej
28.11.2018
Rafał Stasiak
Potrzeba bohatera - monitory Hisense MD1 ...
Monitory
czytaj więcej

wróć do listy