Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Pospay ONLINE – wsparcie dla przedsiębiorcy

13 maja 2020, Środa
Autor:
Marcin Chlebicki

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE to urządzenie, które integruje w sobie funkcjonalności kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego. Jakie korzyści będzie miał z niego przedsiębiorca?

Czym są Kasy ONLINE?
 
Urządzenia fiskalne ONLINE wyróżniają się tym, że komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) prowadzonym przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
 
CRK ( Repozytorium) zbiera z kas i drukarek fiskalnych ONLINE szereg danych m. in.: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.
 
To wszystko ma służyć uszczelnieniu systemu podatkowego i zmniejszeniu szarej strefy w obszarze handlu detalicznego.
 
Na chwilę obecną, do użytkowania urządzeń ONLINE zostały zobligowane następujące branże:
 
Od 1 stycznia 2020 roku:
stacje paliwowe, warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne.

 
Od 1 stycznia 2021 roku:
gastronomia i hotelarstwo, sprzedaż węgla. 
 
Od 1 lipca 2021 roku:
branża beauty (fryzjerzy, kosmetyczki, kosmetolodzy), lekarze, dentyści, prawnicy, właściciele fitness klubów.
 
Czym jest Pospay ONLINE?
W ofercie Posnet, oprócz kas i drukarek ONLINE jest również Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE. To innowacyjne, wielofunkcyjne urządzenie, które jest znakomitym rozwiązaniem fiskalnym dla przedsiębiorcy.
 
Pospay ONLINE= 3 w1!
Pospay ONLINE łączy w sobie funkcje kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego.
 
Korzyść dla przedsiębiorcy
Dzięki Pospay ONLINE przedsiębiorca uzyskuje wielozadaniowe urządzenie, które może być samodzielnym narzędziem fiskalnym, jak i częścią systemu sprzedaży. Zależnie od potrzeb!
 
To w znaczący sposób podnosi jakość obsługi klienta, np. z jednego urządzenia otrzymuje się paragon fiskalny i potwierdzenie płatności.
 
Pospay ONLINE = Transakcje bezgotówkowe
Pospay ONLINE pozwala na realizację transakcji bezgotówkowych wszystkimi rodzajami kart płatniczych, a także tych, przeprowadzanych za pomocą urządzeń mobilnych.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
W latach 2011–2018 liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce wzrosła z 1,8 mld do 5,4 mld. Coraz więcej klientów nie wyobraża sobie, że w sklepie nie może zapłacić kartą. Gdy punkt handlowy takiej możliwości nie oferuje, po prostu klienci przestają z niego korzystać.
 
Wynika to, nie tylko z wygody i szybkości takich transakcji, ale również z powodu coraz trudniejszego dostępu do gotówki - bankomaty likwidowane są w ogromnej skali.
 
Dlatego właściciel punktu handlowego oferujący, dzięki Pospay ONLINE, transakcje bezgotówkowe, ma możliwość zatrzymania dotychczasowych klientów jak i zdobycie nowych.
 
Pospay ONLINE = Połączenie z CRK
Przedsiębiorca stosujący urządzenia fiskalne ONLINE musi im zapewnić  dostęp do internetu, dzięki któremu będą łączyć się z Repozytorium.
 
Pospay ONLINE pozwala korzystać z bezprzewodowych połączeń z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) za pośrednictwem sieci GSM lub WiFi.
 
Co ważne, komunikacja z CRK za pomocą dołączonej do zestawu karty SIM jak i pakiet danych potrzebnych do realizacji płatności jest uwzględniony w koszcie abonamentu.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Im więcej możliwości połączenia z CRK, tym lepiej dla przedsiębiorcy. Dzięki temu będzie on mógł łatwiej dopasować urządzenie ONLINE do warunków, w których prowadzi swój biznes.
 
Pospay ONLINE = Mobilność i ergonomia
Pospay ONLINE jest nieduży i lekki – jego waga to ledwie 0.5 kg. A dzięki wytrzymałym akumulatorom, może na jednym, pełnym naładowaniu pracować długo, bez potrzeby doładowywania.
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Pospay świetnie sprawdzi się u przedsiębiorców pracujących „w terenie”, poza biurem czy punktem handlowo – usługowym. To również cenna pomoc dla branży gastronomicznej – przy obsłudze klientów przy stoliku, czy w ogródkach gastronomicznych.
 
Pospay ONLINE = Polska Bezgotówkowa
Terminal Pospay ONLINE można otrzymać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, dzięki programowi Polska Bezgotówkowa. To projekt Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.

Korzyści dla przedsiębiorcy
Polska Bezgotówkowa  znosi opłaty dla przedsiębiorców przy instalacji terminala płatniczego oraz koszty jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy od zainstalowania.
 
Jak i gdzie kupić Pospay ONLINE?
Przedsiębiorca kupuje jedynie drukarkę fiskalną, natomiast terminal płatniczy zainstalowany w Pospay ONLINE jest przez klienta wynajmowany w ramach abonamentu. Wynajmowany terminal objęty jest dożywotnią gwarancją i całkowitym serwisem naprawczym. Zakupiona drukarka fiskalna ma 5 - letnią gwarancję.
 
Co ważne, całość formalności związanych z podpisaniem niezbędnych umów jest realizowana w jednym miejscu, u Agenta Posnet. Agent Posnet pomoże również w w instalacji, fiskalizacji i serwisie Fiskalnego Terminala Płatniczego.
 
Więcej tutaj - https://pospay.com.pl/jak-kupic
 
Korzyści dla przedsiębiorcy
Całą procedurę nabycia Pospay ONLINE można opisać dwoma słowami - minimum formalności.
 
Podsumowanie
Pospay ONLINE to wyjątkowe, wielofunkcyjne urządzenie, które bardzo dobrze sprawdzi się w każdej branży, gdzie będzie cennym wsparciem dla przedsiębiorcy.

Najczęściej oglądane

15.01.2021
Grzegorz Wdowiński
Faktury do paragonu bez numeru NIP
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
25.11.2020
Robert Szmidt
Jakimi funkcjami wyróżnia się Bingo Max ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

25.04.2019
Piotr Ślęzak
Kasy online – co powinien wiedzieć przed ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
10.09.2018
Grzegorz Wdowiński
Paliwa płynne
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy