Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Skanery kodów kreskowych = bezpieczeństwo klientów i sprzedawców

24 kwietnia 2020, Piątek
Autor:
Łukasz Pawlak

W obliczu obecnego kryzysu zdrowotnego, właściciele sklepów spożywczych stoją przed trudnym zadaniem. Z jednej strony sklepy muszą pozostać otwarte, z drugiej zakupy i płatności powinny być dokonywane z zachowaniem zalecanego przez władze dystansu społecznego. Jak z tego wybrnąć?

Dystans społeczny w sklepie
 
Według rządowych nakazów, w sklepie jednocześnie powinna przebywać ograniczona liczba klientów (zależnie od ilości stanowisk kasowych), zaopatrzonych w maseczki i rękawiczki i utrzymujących między sobą odpowiedni dystans.
 
Przy kasie powinna przebywać jedna osoba, a wszelkie interakcje pomiędzy sprzedawcą a klientem trzeba redukować do niezbędnego minimum. Takie czynności jak podawanie sobie wybranego sklepowego towaru, kart lojalnościowych, smartfonów, dowodów tożsamości czy kuponów promocyjnych stwarzają duże ryzyko zdrowotne!
 
To są reguły dystansu społecznego, które mają chronić nasze zdrowie. Jednak jak ich przestrzegać w sklepie spożywczym?
 
Skanery na ratunek
 
Chcąc sprostać tym wymaganiom warto wyposażyć swoje punkty handlowe w urządzenia skanujące. Skanery kodów kreskowych w znaczym stopniu pozwolą na utrzymanie wymaganego dystansu społecznego w punkcie handlowym.
 
W swojej ofercie Posnet ma skanery, które będą świetnym rozwiązaniem dla handlowców w obecnej sytuacji epidemicznej.
 
Honeywell Xenon Performance (XP) 1952g
 
Bezprzewodowy skaner Xenon Extreme Performance (XP) 1952g firmy Honeywell jest w stanie, nawet ze znacznej odległości, odczytać uszkodzony czy niskiej jakości kod kreskowy na sklepowym towarze.
 
Dzięki bezprzewodowej konstrukcji kasjer nie jest ograniczony w swoich działaniach oraz może wykonać do 50 000 skanów po pełnym ładowaniu urządzenia.
 
Honeywell Voyager 1472g
 
Równie dobrym wyborem może być skaner Honeywell Voyager 1472g.
 
Skaner ten umożliwa wielokierunkowy odczyt kodów (w zależności od wybranej wersji) 1D, PDF417, 2D, również złej jakości oraz kody z wyświetlaczy urządzeń mobilnych i ekranów LCD.
 
Voyager 1472g może być używany jako ręczny lub stacjonarny. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na stanowiskach kasowych. Z kolei uchwyt pistoletowy zapewnia komfort pracy oraz dużą wydajność skanowania manualnego.
 
Dzięki tym urządzeniom skanowanie kodów na różnych kuponach, kartach czy urządzeniach mobilnych może obywać się bez kontaktu fizycznego między sprzedawcą a klientem. Klient trzyma przed sobą skanowany przedmiot, a kasjer używa skanera do odczytania potrzebnych informacji.  Dystans społeczny jest zachowany.
 
Honeywell Vuquest 3320g
 
Inne korzyści może przynieść sprzedawcy, również będący w ofercie Posnet, skaner Honeywell Vuquest 3320g.
 
To mały, montowany na uchwycie skaner dla sklepów spożywczych, w których to klienci, a nie sprzedawcy zajmują się skanowaniem. Skaner może być zamontowany przy kasie, a zadaniem kupującego jest przystawienie do niego kodu kreskowego wybranego towaru. To również może w niezwykłym stopniu przysłużyć się bezpieczeństwu zdrowotnemu klientów i handlowców.
 
Skanery Honeywell – szybkie wdrożenie
 
Wymienione urządzenia mogą dokładnie i za pierwszym razem odczytywać kody kreskowe  jedno- i dwuwymiarowe, dzięki czemu nie traci się czasu podczas transakcji, ogranicza do minimum kontakt, a sprzedawca może obsłużyć większą ilość klientów. 
 
Dodajmy, że oferowane przez Posnet skanery kodów kreskowych Honeywell mogą łatwo zintegrować się z istniejącą infrastrukturą IT, co sprawia, że ich wdrożenie nie zajmuje wiele czasu.
 
Warto zainstalować w swoim sklepie dodatkowe urządzenia skanujące. Zwiększy to bezpieczeństwo kasjerów oraz klientów, a także podniesie jakość obsługi.

Najczęściej oglądane

21.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE i płatności bezgotówkowe w s ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
06.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE dla firm świadczących usługi ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

23.06.2018
Grzegorz Wdowiński
Czy możesz zwiększyć zyski modyfikując p ...
Zagadnienia fiskalne Wagi
czytaj więcej
22.03.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy fiskalne ONLINE dla prawników
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy