Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Jakie korzyści dla przedsiębiorcy przynosi Pospay?

16 kwietnia 2019, Wtorek
Autor:
Robert Szmidt

Dla jakich branż przeznaczony jest Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay? I jakie konkretne korzyści im przyniesie?

Pospay, łączący w sobie funkcje kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego, adresowany jest przede wszystkim do drobnych i średnich przedsiębiorców, prowadzących nieduży punkt usługowo – handlowy, lokal gastronomiczny czy food trucka. Fiskalny Terminal Płatniczy będzie również dobrym wyborem dla przedsiębiorców, którzy pracują mobilnie, bez stacjonarnego biura czy sklepu: specjalistów, serwisantów, fizjoterapeutów itp.

Pospay - korzyści ogólne

Pospay to przede wszystkim transakcje bezgotówkowe. Urządzenie akceptuje płatności wszystkimi rodzajami kart, a także m.in. telefonem. W Polsce jest 40 mln kart płatniczych w użyciu, a większość młodych konsumentów preferuje wyłącznie płatności bezgotówkowe. Co więcej, badania eService pokazują, że 4 na 10 klientów jest w stanie zrezygnować z zakupów, jeżeli nie ma możliwości płatności bezgotówkowych. Ten trend będzie się nasilał, więc transakcje bezgotówkowe dla przedsiębiorcy to mus!
 
Terminal płatniczy, jeden z elementów Pospay, dostępny jest w ramach programu Polska Bezgotówkowa. To inicjatywna przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą uruchomić transakcje bezgotówkowe. Program oferuje zwolnienie z opłat dla przy instalacji terminala oraz zero kosztów jego użytkowania przez pierwsze 12 miesięcy. W ramach programu zainstalowano już ponad 100 tys. terminali płatniczych.
 
Zobaczmy, na przykładzie trzech, dość odległych od siebie branż, jakie korzyści niesie ze sobą Pospay.
 

Pospay w gastronomii

W Polsce jest ponad 70 tys. punktów gastronomicznych. To, z roku na rok powiększająca się branża, która codziennie obsługuje dużą liczbę klientów. Większość lokali gastronomicznych posiada terminale POS, jednak Pospay oferuje rozwiązania dużo bardziej komplementarne.
 
Zintegrowane rozwiązania Pospay:
 • usuną ewentualność pomyłki przy przepisywaniu kwoty transakcji z kasy na terminal płatniczy
 • zwiększą szybkość obsługi klienta – nie trzeba dwukrotnie wprowadzać kwoty transakcji
 • ułatwią raportowanie – transakcje kartami płatniczymi ujęte są w raportach kasowych
   

Konkretne rozwiązania dla gastronomii

Nieduży, mieszczący się w dłoni Pospay znakomicie sprawdzi się np. przy rozładowywaniu kolejki. Sprzedawca może przyjmować należność bezpośrednio od klientów stojących w ogonku. Takie sytuacje, gdzie najpierw klient płaci, a następnie z wydrukowanym paragonem odbiera zakupiony produkt spożywczy są częste w lodziarniach, cukierniach czy kawiarniach.
 
Mobilny Pospay stanie się dobrym rozwiązaniem przy obsłudze klientów w ogródkach gastronomicznych. Kelner bez krępującej go plątaniny kabli i dodatkowych urządzeń, sprawnie przyjmie należność od klientów.
Pospay będzie również niezwykle pomocny dla food trucków czy ulicznych sprzedawców jedzenia, tzw. street food. 

Po pierwsze – zajmuje niewiele miejsca.
Po drugie – przyjmuje płatności bezgotówkowe.
Po trzecie - transmisja danych, dzięki sieci  GSM lub Wi-Fi, sprawia, że Pospay pracuje w dowolnym miejscu, a mocne akumulatory zapewniają długą pracę bez ładowania.
 
Branża Gastronomia
Ergonomia Rozładowanie kolejki
Mobilność Szybka obsługa klienta
Transmisja danych Praca w dowolnym miejscu
 

Pospay na wyspie handlowej

Wyspy handlowe już na stałe wpisały się w krajobraz galerii handlowych. Korzystają z nich różne branże: bankowa, ubezpieczeniowa, telefoniczna, ale i perfumeryjna czy kosmetyczna.
 
Zastosowanie Pospay na wyspie handlowej:
 • ograniczona ilość miejsca powoduje, że stanowisko kasowe wymaga niedużego urządzenia fiskalnego
 • otwarta przestrzeń wyspy handlowej wymaga mobilnego urządzenia fiskalnego o wytrzymałych akumulatorach
 • szybkość działania*
 
*Klienci na wyspach handlowych dokonują często spontanicznych zakupów.  Kupują „przy okazji”, w drodze między jednym sklepem stacjonarnym, a drugim. Pospay, gotowy na szybkie transakcje bezgotówkowe, jest znakomitą pomocą dla handlowca, aby klient „mu nie uciekł”.
 
Branża Wyspa handlowa
Małe rozmiary Ograniczona przestrzeń
Spontaniczne zakupy Szybkość transakcji
Wytrzymałe akumulatory Potrzeba mobilnego urządzenia

 

Pospay w branży wynajmu mieszkań

Od kilku lat trwa boom na rynku wynajmu mieszkań. Od kwietnia 2017 r. do kwietnia 2018 r. aż 30 proc. mieszkań kupionych na rynku pierwotnym zostało przeznaczonych do wynajmu. W 2017 r. fiskus zebrał 715 tys. deklaracji podatkowych osób uzyskujących dochody z wynajmu. Było ich o 8,3 proc. więcej niż w 2016 r.
 
Skąd ten boom? To spowodowane jest, przede wszystkim, procesami migracyjnymi. Wewnętrznymi i zewnętrznymi. Polacy coraz chętniej zmieniają miejsce zamieszkania szukając lepszej pracy, a i napływ pracowników zza wschodniej granicy jest coraz intensywniejszy.
 
Korzyści wynikające ze stosowania Pospay dla branży wynajmu mieszkań:
 • transakcje bezgotówkowe pozwolą w prosty sposób na przyjęcie należności od wynajmującego lokal
 • nieduże rozmiary Pospay dają przedsiębiorcy możliwość na zabranie urządzenia do mieszkania wynajmowanego przez klienta, aby pobrać czynsz
 • płatność kartą pozwoli na uwierzytelnienie klienta*.
 
*Dla przedsiębiorców zajmujących się wynajmem mieszkań, możliwość identyfikacji klienta to istotna sprawa. Powierzając komuś swoją nieruchomość chcemy wiedzieć, z kim mamy do czynienia. A płatność kartą płatniczą jest jednym ze sposobów, żeby zdobyć takie informacje.
 
Branża Wynajem mieszkań
Transakcje bezgotówkowe Ułatwienie w przyjmowaniu należności
Mobilność Możliwość płatności na miejscu
Płatność kartą Identyfikacja klienta

 

Oczywiście branż i biznesów, dla których Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay będzie wielkim atutem jest znacznie więcej. Wszędzie tam, gdzie potrzeba niedużego, wielofunkcyjnego i nastawionego na transakcje bezgotówkowe urządzenia fiskalnego warto postawić na Pospay.

Najczęściej oglądane

13.05.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – wsparcie dla przedsiębio ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
24.04.2020
Łukasz Pawlak
Skanery kodów kreskowych = bezpieczeństw ...
Auto ID
czytaj więcej

Przeczytaj także

13.05.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – wsparcie dla przedsiębio ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
11.09.2019
Piotr Ślęzak
NIP na paragonie – nowe przepisy dotyczą ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy