Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Pospay – zintegrowane rozwiązania w branży fiskalnej

24 kwietnia 2019, Środa
Autor:
Robert Szmidt

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay, łączący w sobie funkcjonalności kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego, wpisuje się w szerszą praktykę dzisiejszych producentów elektroniki użytkowej, gdzie królują zintegrowane rozwiązania i urządzenia wielozadaniowe

2 w 1 ! 3 w 1! Jeszcze więcej możliwości!

Producenci, chcąc wyróżnić swój produkt w morzu konkurencji, poszerzają go o nowe funkcjonalności - 2 w 1 ! 3 w 1! Jeszcze więcej możliwości! Synergia, fuzja i integracja!
Rozbudowywanie urządzeń elektronicznych o kolejne funkcje możliwe jest dzięki miniaturyzacji układów elektronicznych. Dzisiejsza technologia pozwala zmieścić niesłychanie wiele funkcji w produkcie o niedużych gabarytach.
Pospay jest właśnie tego rodzaju urządzeniem.
 

Przykłady

Oczywistym przykładem urządzenia wielofunkcyjnego jest smartfon. Wykonywanie i odbieranie połączeń to tylko jedna i wcale nie najważniejsza z jego funkcji. Można dzięki niemu słuchać muzyki, oglądać filmy, robić zdjęcia, czytać ebooki, płacić w sklepie, czy surfować w sieci. Pomyślcie tylko, ile „rzeczy” w sobie zawiera: telewizor, discman, kartę kredytową, książkę, aparat fotograficzny czy laptop!
 
Przykłady można mnożyć. Zegarki czy opaski sportowe nie tylko wskazują czas, ale również mierzą puls i ciśnienie krwi, podają liczbę przebiegniętych kilometrów, ilość spalonych kalorii, a dzięki funkcji GPS pokażą również aktualną lokalizację.
Dzisiejsze telewizory - smart TV - potrafią znacznie więcej, niż tylko odtwarzać obraz z dekodera czy z anteny. Możliwość nagrywania dowolnego programu, dostęp do przeglądarki internetowej, serwisów społecznościowych i wielu innych aplikacji, czynią z nich centrum domowej rozrywki z prawdziwego zdarzenia.
 
W podobnym kierunku idzie branża AGD, oferując klientom wielofunkcyjne  urządzenia w postaci minibloków kuchennych, multicookerów, pralko-suszarek czy wielozadaniowych robotów kuchennych.
Laptopy hybrydowe są połączeniem komputera i tabletu. Użytkownicy mogą wykorzystywać urządzenie na dwa sposoby – jako dotykowy tablet lub komputer przenośny z klawiaturą, idealny do pracy.
 
Posnet również oferuje urządzenia w tym duchu. Kasy Revo, Ergo czy Trio charakteryzują się modułową rozbudową, co sprawia, że można je modyfikować zależnie od indywidualnych preferencji przedsiębiorcy. Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay idzie jednak dużo dalej! Nie trzeba go modyfikować czy dodawać kolejnych elementów. Sam w sobie jest urządzeniem wielofunkcyjnym, spełniając rolę drukarki fiskalnej, kasy i terminala płatniczego.
 

Co na to klienci?

Tego typu urządzenia cieszą się wielką popularnością wśród klientów. Współczesny konsument nie chce otaczać się chmarą urządzeń i obsługiwać każde z nich osobno. Chce mieć wszystkie pod ręką. I najlepiej zamknięte w jednym, niedużym urządzeniu. W ten sposób oszczędza czas, pieniądze i przestrzeń. I zaspokaja potrzebę komfortu i wygody.
 
Pospay adresowany jest przede wszystkim do:
 • drobnych i średnich przedsiębiorców
 • właścicieli niedużych punkt usługowo – handlowy
 • prowadzących lokal gastronomiczny czy food trucka
 • specjalistów pracujących mobilnie
 • serwisantów
 • fizjoterapeutów


Pospay – wiele możliwości, jedno urządzenie

Elementy Pospay to:
 • urządzenie fiskalne
 • terminal płatniczy
 • aplikacja płatnicza akceptująca płatności wszystkimi rodzajami kart: chipowymi, magnetycznymi i zbliżeniowymi oraz płatności dokonywane za pomocą telefonu: BLIK, G Pay, Samsung Pay i Apple Pay.
 • aplikacja sprzedażowa, która może pracować w dwóch trybach: kasowym – w charakterze samodzielnego urządzenia lub drukarkowym - jako jeden z elementów systemu sprzedaży.
 
Pospay to nieduże, mobilne, ale kompleksowe urządzenie fiskalne, które zapewnia przedsiębiorcy olbrzymią swobodę działań. To mieszczące się w dłoni, fiskalne centrum dowodzenia.
 
 
Dzięki Pospay przedsiębiorca będzie mógł:
 • przyjmować płatności bezgotówkowe
 • rejestrować sprzedaż
 • wystawiać paragony
 • drukować faktury VAT
 • przygotowywać raporty okresowe.
 
3 w 1? 4 w 1? Nieważne, po prostu Pospay!

Najczęściej oglądane

09.12.2021
Marcin Chlebicki
Polski Ład – co z niego wynika dla użytk ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
21.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE i płatności bezgotówkowe w s ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

25.11.2020
Robert Szmidt
Jakimi funkcjami wyróżnia się Bingo Max ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
02.07.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – szybko i bezgotówkowo
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy