Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Trendy w branży handlowej w 2020 roku

14 stycznia 2020, Wtorek
Autor:
Robert Szmidt

Czym będzie żyła branża handlowa w 2020 roku? Przedstawiamy 3 tematy.

Ekspansja convenience
 
Coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się sklepy typu convenience. Potwierdzają to choćby znakomite wyniki finansowe za 2019 rok sieci Żabka. W grudniu ta sieć franczyzowa otworzyła sklep numer 6000. Również wszystkie branżowe analizy i raporty prognozują stałą ekspansję tego typu punktów handlowych.
 
O współpracy Posnet i Żabki przeczytaj tutaj.
 
Śladem Żabki zaczynają podążać inne sieci handlowe. Pod koniec 2019 roku, pierwsza placówkę typu convenience otworzyła w Warszawie Biedronka. Oprócz szybkich zakupów, w specjalnie przygotowanej części sklepu można zjeść lunch i napić się kawy.
 
W 2020 popularność sklepu convenience będzie rosła. Wydaje się, że tego typu placówki świetnie pasują, zwłaszcza do wielkomiejskiej klienteli. Proponują głównie towary na potrzeby bieżące i szybkie zakupy, które można połączyć z posiłkiem. To idealne miejsca, do których można wpaść przed pracą na szybki posiłek, albo po, żeby zrobić nieduże zakupy na kolację.
 
Popularność e-commerce
 
Polacy uwielbiają zakupy przez internet. Przez najbliższe 36 miesięcy branża e-commerce urośnie w Polsce o ponad 3%, a i w późniejszym czasie trend ma być rosnący.
 
Niewątpliwy sukces e-commerce ma kilka przyczyn:
 
- zmiana stylu życia konsumentów
 
- gwałtowny rozwój technologii komunikacyjnej
 
- zakaz handlu w niedzielę
( wielu klientów zamiast stać w sobotę w długi kolejkach w marketach woli, wydając tylko trochę więcej, zamówić zakupy przez internet z dostawą do domu)
 
- wysoka jakość obsługi klienta oferowana przez firmy e-commerce.
 
Zakupy przez internet są proste i szybkie, a ewentualny zwrot towaru wymaga coraz mniej formalności. Nic dziwnego, że klienci masowo korzystają z e-sklepów. A placówki stacjonarne w walce o klienta muszą przejmować najlepsze pomysły internetowej konkurencji. Dlatego coraz częściej pojawiają się sklepy, które w swojej działalności łączą to, co najlepsze w e-commerce i w sklepie stacjonarnym.
 
Stacjonarne placówki internetowego eobuwie.pl dobrze odzwierciedlają to, jak w  przyszłości mogą wyglądać sklepy. Punkty eobuwia.pl wyposażone są wyłącznie w kilkadziesiąt ekranów dotykowych, za pomocą których klienci mogą zapoznać się z ofertą. Gdy już zdecydują się na którąś parę butów, personel sklepu przynosi ją z magazynu.
 
Zobacz jak to wygląda.
 
W 2020  roku popularność branży e-commerce będzie rosła, a przenikanie się światów sprzedaży online i offline będzie się pogłębiało.
 
Urządzenia fiskalne ONLINE
 
Urządzenia ONLINE mają na celu uszczelnienie VAT-u i przeciwdziałanie oszustom. Od 1 stycznia 2020 roku do ich stosowania zobowiązani są m. in. właściciele stacji paliwowych, warsztatów samochodów i punktów wulkanizacyjnych.
 
Od lipca tego roku ten obowiązek obejmie również m. in. gastronomię i hotelarstwo. Kolejne branże będą musiały przejść na ONLINE w styczniu 2021 roku. Branże, które nie mają wyznaczonej daty wdrożenia ONLINE i w tak w końcu będą musiały nabyć takie urządzenia.  Kasy z elektronicznym zapisem kopii będą dostępne w sprzedaży do końca 2022 roku. Tradycyjnych kas z papierową rolką nie można już nabyć.
 
Masowa wymiana urządzeń fiskalnych będzie jednym z głównych tematów branży handlowej w 2020 roku.
 
Sprawdź ofertę urządzeń ONLINE Posnet.

Najczęściej oglądane

02.07.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – szybko i bezgotówkowo
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
13.05.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – wsparcie dla przedsiębio ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

10.09.2018
Grzegorz Wdowiński
Paliwa płynne
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
24.08.2018
Paweł Świstek
Serwis Twojej kasy na wyciągnięcie ręki.
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy