Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Kasy ONLINE dla lekarzy i stomatologów

09 kwietnia 2021, Piątek
Autor:
Grzegorz Wdowiński

1 lipca 2021 roku – do tego czasu lekarze i stomatolodzy muszą wymienić swoje kasy fiskalne na wersje ONLINE. Jaką kasę fiskalną ONLINE powinni wybrać?

Kasy fiskalne ONLINE – co to jest? 

Kasy i drukarki fiskalne ONLINE przekazują informacje o wykonanych transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), działającego przy Ministerstwie Finansów. Przekaz odbywa się za pomocą internetu.

Do CRK trafiają dane z m. in.: raportów dobowych, dokumentów fiskalnych i niefiskalnych czy info o przeglądach okresowych.

Stosowanie kas i drukarek fiskalnych ONLINE ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego.

Sposoby połączenia z CRK

Warto sprawdzić, ile sposobów komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas oferuje dane urządzenie fiskalne ONLINE. Im więcej, tym łatwiej będzie je zaadoptować do warunków pracy.  

Obecnie, powszechny jest dostęp do WiFi, dlatego najczęściej wykorzystywanym sposobem komunikacji z CRK  jest komunikacja bezprzewodowa. 

Jednak kasy i drukarki ONLINE Posnet łączą się z Centralnym Repozytorium Kas jeszcze za pomocą : 

- złącza USB ( podłączenie kasy do komputera za pomocą kabla)
- modemu 3G ( komunikacja przebiega w tym wypadku poprzez wybraną sieć komórkową).

Więcej tutaj

Ulga na zakup urządzeń ONLINE
Osoby zobligowane do nabycia urządzeń ONLINE mogą starać się o częściowy zwrot kosztów.

Sprawdź tutaj.

Kasa ONLINE do gabinetu lekarskiego i dentystycznego
 

W gabinetach lekarskich i stomatologicznych, w których lekarze zarówno przyjmują pacjentów, jak i pobierają opłatę za wizytę należy postawić na niedużą, mobilną kasę fiskalną ONLINE. O przyjaznej, intuicyjnej obsłudze.
 

Mała kasa fiskalna ONLINE ma i tę zaletę, że można zabrać ją na domową wizytę do pacjenta.
 

Najlepsze kasy ONLINE dla lekarza i dentysty
 

Posnet Mobile ONLINE to najmniejsza kasa fiskalna ONLINE na rynku. Ma wydajny akumulator, co pozwala na długą pracę bez ładowania. W kwestii komunikacji z CRK - do wyboru użytkownika jest wersja z WiFi/Bluetooth lub ze zintegrowanym modemem GPRS i kartą SIM. 
 

Sprawdź tutaj.
 

Posnet Ergo ONLINE to najpopularniejsza kasa fiskalna ONLINE na rynku. Użytkowanie Ergo ONLINE jest proste i intuicyjne, bo kasa posiada dużą klawiaturę oraz programowalne klawisze skrótów. Ta ostatnia funkcja pozwala na wykonywanie raportów czy płatności na poziomie klawiatury, bez przeszukiwania menu urządzenia. 
 

Do tego Ergo ma wydajny akumulator oraz czytelne wyświetlacze graficzne, dzięki którym zarówno lekarz jak i pacjent na bieżąco otrzymują pełną informację o transakcji.

Więcej o Ergo.

Pospay ONLINE to innowacyjne urządzenie, które pozwoli na transakcje bezgotówkowe w gabinecie lekarskim i stomatologicznym. Płatności realizowane przy użyciu karty płatniczej lub urządzeń mobilnych są coraz powszechniejsze.  

Nic dziwnego, są one wygodniejsze i szybsze od tradycyjnych, gotówkowych rozliczeń. W obecnej sytuacji epidemicznej są również bezpieczniejsze.

Warto zaoferować pacjentom możliwość płatności bezgotówkowych, a zapewni je właśnie Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay.

Dodam, że Pospay może działać jako kasa fiskalna lub drukarka fiskalna, a jego integralnym elementem jest terminal płatniczy. 3W1! 

Pospay:

  • przyjmuje płatności kartą lub urządzeniem mobilnym
  • drukuje paragony oraz fakturę VAT
  • w razie potrzeby możliwe jest, w trybie drukarkowym, podłączenie Pospay do komputera i integracja urządzenia z programem sprzedażowym wykorzystywanym w gabinecie. To pozwoli stworzyć rozbudowane stanowisko kasowe, m. in. realizować sprzedaż i wystawiać paragony z tego samego programu. 

Więcej o Pospay ONLINE tutaj.

Pospay ONLINE można użytkować przez rok za darmo.  W tym celu należy dołączyć do programu Polska Bezgotówkowa.

 

Drukarka ONLINE do gabinetu lekarskiego i stomatologicznego 
 

W gabinetach, w których znajduje się osobne stanowisko kasowe i korzysta się z programu sprzedażowego świetnie sprawdzą się drukarki fiskalne ONLINE.
 

Posnet Trio ONLINE to nowoczesna, przyjazna w obsłudze drukarka fiskalna wyróżniająca się intrygującym designem. Trio jest jedyną na rynku drukarką, do której można podpiąć obrotowy uchwyt na tablet czy smartfon. Dzięki temu, można w prosty sposób stworzyć w pełni funkcjonalne stanowisko kasowe. 
 

Rolka papieru stosowana w Posnet Trio ma aż 30 metrów. To sprawia, że drukowanie paragonów czy faktur można wykonywać bez zakłóceń przez długi czas.

Więcej tutaj.

Jeżeli jest potrzeba korzystania z jeszcze mniejszej drukarki fiskalnej, to polecam Posnet Temo ONLINE -  najmniejszą drukarkę fiskalną na rynku. Jeżeli w gabinecie nie mamy osobnego stanowiska kasowego, ale korzystamy z komputera (laptopa) i programu do prowadzenia gabinetu przez który realizujemy sprzedaż, to drukarka Temo ONLINE może być optymalnym rozwiązaniem. 
 

Więcej tutaj.

Podsumowanie

Posnet ma w swojej ofercie również inne kasy i drukarki fiskalne ONLINE, a nasi pracownicy chętnie doradzą przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź tutaj.

Najczęściej oglądane

18.07.2022
Grzegorz Wdowiński
Czy zestaw POS może być tani? Może!
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
01.06.2022
Posnet Polska S.A.
Skąd się bierze wysoka jakość urządzeń P ...
czytaj więcej

Przeczytaj także

02.07.2020
Marcin Chlebicki
Pospay ONLINE – szybko i bezgotówkowo
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
26.06.2018
Grzegorz Wdowiński
Raporty grup towarowych – funkcja każdej ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy