Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Okiem eksperta

Pospay ONLINE – szybko i bezgotówkowo

02 lipca 2020, Czwartek
Autor:
Marcin Chlebicki

Pospay ONLINE – mobilny Fiskalny Terminal Płatniczy to wielofunkcyjne urządzenie fiskalne umożliwiające obsługę transakcji bezgotówkowych. O funkcjach Pospay ONLINE opowiada Marcin Chlebicki – Kierownik Działu Obsługi Płatności Bezgotówkowych w Posnet.
 

Jakie trendy rynkowe, handlowe i konsumenckie przyczyniły się do powstania Pospay ONLINE? Skąd pomysł połączenia świata fiskalnego i płatności elektronicznych?
 
Cały czas obserwujemy rynek i wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów. Wielu z nich pytało nas o małe, wielofunkcyjne urządzenie fiskalne, które jednocześnie umożliwiłoby obsługę transakcji bezgotówkowych. Takiego rozwiązania dotychczas nie było, więc uznaliśmy, że trzeba je stworzyć! Pospay ONLINE, czyli mobilny Fiskalny Terminal Płatniczy powstał więc z myślą o potrzebach klientów, ale również świetnie wpisuje się w obecne  trendy  rozwoju płatności bezgotówkowych, czego przykładem jest m.in. Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Z tego też względu, dokonywane za pomocą Pospay ONLINE transakcje są w pełni bezpieczne, a w obecnej sytuacji to sprawa podstawowa.
 
Czym różni się Pospay od innych urządzeń fiskalnych dostępnych na rynku?
 
Pospay, w innowacyjny sposób łączy funkcjonalności drukarki fiskalnej, kasy oraz terminala płatniczego w jednym urządzeniu. Jego główne elementy składowe to: drukarka fiskalna, terminal płatniczy D220 oraz aplikacja płatnicza  i sprzedażowa.  Pospay ONLINE, dzięki małym rozmiarom oraz komunikacji przez sieć GSM lub  WiFi może pracować w dowolnym miejscu –  w sklepie, w  biurze, lub jako urządzenie mobilne na bazarze.
 
Co daje przedsiębiorcy to połączenie kasy, drukarki fiskalnej i terminala płatniczego ?
 
Przede wszystkim, wyjątkową i nieporównywalną z żadnym innym urządzeniem fiskalnym swobodę i wygodę działania. Pospay może zmieniać swoje przeznaczenie wraz z rozwojem naszego biznesu.  Jeśli prowadzimy niedużą  działalność lub dopiero ją zakładamy  możemy bardzo szybko rozpocząć pracę , wykorzystując Pospay jako prostą kasę fiskalną. Z czasem  możemy potrzebować własnego systemu sprzedażowego z drukarką fiskalną. W Pospay to użytkownik decyduje w jakim trybie pracuje urządzenie, czy jako kasa czy drukarka fiskalna. Warto dodać że kompletne rozwiązanie klient może zakupić u Agenta Posnet i wdrożyć w ciągu jednego dnia. W przypadku tradycyjnych rozwiązań użytkownik osobno kupuje urządzenie fiskalne i dopiero potem zastanawia czy i w jaki sposób można połączyć je z terminalem. Pospay ONLINE rozwiązuje te problemy.
 
Dla jakich branż przeznaczony jest Pospay?
 
Pospay ONLINE swietnie sprawdzi się w gastronomii, salonach fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, gabinetach lekarskich i stomatologicznych, kancelariach prawnych, warsztatach samochodowych, punktach handlowo- usługowych oraz wszędzie tam, gdzie mobilność i gabaryty są istotnym parametrem – u specjalistów pracujących u klienta, trenerów personalnych, serwisantów czy dostawców.
 
Pospay należy do kategorii nowoczesnych urządzeń ONLINE, które komunikają z Centralnym Repozytorium Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Urządzenie przesyła tam szereg danych - raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne. W jaki sposób Pospay ONLINE może łączyć się z Repozytorium?
 
Pospay Online zapewnia użytkownikowi możliwość korzystania z bezprzewodowych połączeń z Centralnym Repozytorium Kas (CRK) za pośrednictwem sieci GSM lub WiFi. Komunikacja z CRK za pomocą dołączonej do zestawu karty SIM jest uwzględniona w koszcie abonamentu.

Za sprawne i bezpieczne realizowanie transakcji bezgotówkowych przeprowadzanych za pomocą Pospay ONLINE odpowiada firma eService.
 
Firma eService to lider rynku płatniczego w Polsce. Dostarczyła do naszego rozwiązania certyfikowaną aplikację płatniczą, która spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Pozwala na obsługę wszystkich rodzajów kart: z paskiem magnetycznym , chipowe i bezstykowe, a także płatności mobilnych takich jak Blik, Samsung Pay, Apple Pay czy Android Pay. Dodatkowo, aplikacja obsługuje usługi: Cashback, Unieważnienie, Zwrot i DCC.
 
W jaki sposób klient może kupić Pospay ONLINE?
 
Pospay można nabyć w sieci Agentów Posnet . Na tę chwilę to ponad 150  punktów w całym kraju. Aktualne dane kontaktowe nt. punktów sprzedaży  można  znaleźć na naszej stronie firmowej posnet.com.pl lub na stronie produktowej Fiskalnego Terminala Płatniczego – pospay.com.pl. Warto zaznaczyć, że klient kupuje  jedynie drukarkę fiskalną Pospay, natomiast terminal płatniczy jest wynajmowany. 
 
Jakie korzyści przedsiębiorca będzie miał z tego, że terminal Pospay wynajmuje?
 
Wynajem jest coraz bardziej popularny w wielu branżach, gdyż nie obciąża on tak bardzo kieszeni użytkownika jak zakup nowego urządzenia.
 
Wynajmując terminal płatniczy D220 oprócz możliwości korzystania z samego urządzenia użytkownik zyskuje wiele dodatkowych korzyści m.in.: dożywotni serwis terminala, dodatkową gwarancję na pamięć fiskalną w drukarce 5 lat , transmisję danych GSM (w celu realizacji usług płatności elektronicznych oraz aktualizacji oprogramowania).
 
Dzięki temu przedsiębiorca ma stałe przewidywalne koszty utrzymania systemu i  nie ponosi ryzyka niespodziewanych wydatków.
 
Przy nabyciu Pospay można skorzystać z możliwości, które daje program Polska Bezgotówkowa. Na czym on polega?
 
Program kierowany jest głównie do  małych i średnich przedsiębiorców, którzy dotychczas nie posiadali terminala, a chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za pomocą kart płatniczych.
 
W ramach tego programu podatnik może otrzymać do trzech terminali przez okres 12 mc nie ponosząc kosztów wynajmu ani kosztów prowizji od transakcji kartowych do 100 000 zł per jeden terminal.
Po więcej informacji zapraszam na stronę pospay.com.pl.
 
Dziękuję za rozmowę.

Najczęściej oglądane

21.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE i płatności bezgotówkowe w s ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
06.05.2021
Grzegorz Wdowiński
Kasy ONLINE dla firm świadczących usługi ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

Przeczytaj także

29.09.2020
Marcin Chlebicki
5 najważniejszych korzyści, które oferuj ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej
25.11.2020
Robert Szmidt
Jakimi funkcjami wyróżnia się Bingo Max ...
Zagadnienia fiskalne
czytaj więcej

wróć do listy