Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie

Jak zaplanować zakup wagi?

Poniżej prezentujemy kilka zagadnień, na które warto zwrócić uwagę planując zakup wagi.

Pierwszym podstawowym aspektem przy wyborze urządzeń jest zakres jego działania. W ofercie Posnet Polska znajdują się wagi marki FAWAG pogrupowane w zależności od zastosowania:

 • kontrolne – łatwe w obsłudze, wskazujące masę ważonego towaru, doskonałe do pracy w gastronomii, na targowiskach oraz jako waga kontrolna we wszelkiego rodzaju placówkach handlowych oraz produkcyjnych.

 • platformowe (magazynowe) – stosowane w magazynach, zakładach przemysłowych oraz na zapleczu placówek handlowych do ważenia towarów o dużej masie. Duży zakres ważenia, solidna konstrukcja oraz możliwość pracy w ujemnych temperaturach sprawiają, że wagi te mogą być stosowane na giełdach i targowiskach.

 • pomostowe – wagi uniwersalne o nośności od 15 kg do 150 kg, stosowane w zakładach przemysłowych, magazynach, hurtowniach i sklepach. Pomosty wag dostosowane są do różnych warunków pracy – 3 wersje odporności na warunki otoczenia.

 • do zabudowy - wagi przystosowane są do wbudowania w blat boksu kasowego lub lady. Dzięki współpracy ze skanerami oraz dostępności interfejsu RS-232 pozwalającego na współpracę z kasami fiskalnymi bądź komputerem, urządzenia stanowią idealne rozwiązanie dla placówek handlowych o dość dużym natężeniu ruchu gdzie dodatkowo liczy się oszczędność miejsca na stanowisku sprzedaży, a także komfort i szybkość obsługi.

 • osobowe – wagi przeznaczone do ważenia dzieci i dorosłych, posiadają funkcję wyznaczania współczynnika BMI. Stosowane w gabinetach lekarskich, szpitalach i ośrodkach zdrowia oraz klubach sportowych.

 • wagowe rozwiązania systemowe – kompleksowy system ważenia. Zaawansowane rozwiązanie wagowe pozwalające na ważenie, etykietowanie i raportowanie, dedykowane dla producentów, dystrybutorów, konfekcjonerów.

 

Kolejnym parametrem ważnym przy wyborze urządzenia jest zakres i dokładność ważenia. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do ważenia jakich towarów będzie stosowana waga. Posnet Polska ma w swojej ofercie wagi o następujących parametrach:

 • 1500/3000 g, e=0,5/1 g

 • 3/6 kg, e=1/2 g

 • 6/15 kg, e=2/5 g

 • 15/30 kg, e=5/10 g

 • 30/60 kg, e=10/20 g

 • 60/150 kg, e=20/50 g

gdzie pierwsza wartość oznacza maksymalne obciążenie wagi, a drugi dokładność ważenia (do niektórych modeli na zamówienie dostępne są inne nośności).

Po przeanalizowaniu potrzeb i specyfiki zastosowania wagi warto zwrócić uwagę na stanowisko i warunki pracy w jakich działać będzie urządzenie. Chodzi przede wszystkim o warunki środowiskowe czyli narażenie na działanie wilgoci, temperatur oraz częstotliwość ważenia. Istotne są tutaj normy szczelności oraz materiały z jakich wykonane są wagi. Poszczególne modele urządzeń w ofercie Posnet Polska dostępne są z szalkami i obudowami wykonanymi ze stali nierdzewnej, posiadają wodoodporne klawiatury oraz obudowy wykonane z materiałów ułatwiających czyszczenie.

Istotnym parametrem są wymiary urządzania, wymiary szalek oraz sposób wskazania informacji pojawiających się na wyświetlaczach wagi patrząc zarówno z punktu widzenia operatora jak i Klienta. W ofercie Posnet Polska znajdują się modele wyposażone w wyświetlacze umieszczone na wysięgnikach bądź w obudowie wagi czy dodatkowe wyświetlacze dla Klienta.

Wszystkie dostępne warianty dla danych modeli wag Fawag znajdujące się w ofercie Posnet Polska sprawiają, że wybór najodpowiedniejszego do danej działalności urządzenia jest niezwykle prosty.

Zapraszamy do skorzystania z porównywarki urządzeń, która wskaże różnice pomiędzy poszczególnymi wagami i ułatwi wybór odpowiedniego dla Państwa modelu.