Infolinia __ 800 120 322
Znajdź urządzenie
Wsparcie techniczne
801 800 111

Aktualności

Posnet na Forum Transportu Publicznego

25 stycznia 2019, Piątek

„Kasy i drukarki fiskalne w transporcie” – to temat prezentacji Grzegorza Wdowińskiego - Kierownika Działu Szkoleń w Posnet.
 

Prezentacja odbyła się podczas „Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo” zorganizowanego przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu (PIRB) 24 stycznia w Warszawie. Omówiono w niej kryteria, jakim muszą podlegać urządzenia fiskalne stosowane przez przewoźników – tzw. bileterki.
 
Prelegent wyjaśnił m.in. jak powinien wyglądać i jakie dane zawierać paragon biletowy drukowany przez bileterki, tak, aby był zgodny z przepisami.
 
Tematem prezentacji była również możliwość generowania przez bileterki raportów z dopłat w podziale na kategorie ulg ustawowych.
 
Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników forum, wśród których byli m.in. pracownicy urzędów marszałkowskich. Nieprzypadkowo, gdyż to właśnie tam przewoźnik rozlicza się z ulg ustawowych.
 
Więcej o bileterkach i kwestiach ustawowych z nimi związanych przeczytacie w artykule "Kup bilet do nowoczesności".wróć do listy