Posnet
Pol | Eng

Dlaczego wyświetlacze zewnętrzne są tak przydatne?

Punkt sprzedaży jest miejscem, w którym wolna przestrzeń jest niezwykle cenna. Wykorzystuje się ją najczęściej do ekspozycji tzw. "towarów impulsowych" takich jak papierosy, gumy do żucia, karty prepaid co realnie zwiększa sprzedaż.

Inny popularny sposób zagospodarowania wolnego miejsca polega na zapełnieniu go reklamą. Coraz powszechniej powierzchnia reklamowa w sklepie staje się przedmiotem oferty, z której chętnie korzystają dostawcy towarów do ww. sklepu.

Są również sytuacje, w których praca Sprzedawcy wymaga możliwiej jak najwięcej wolnej przestrzeni a zwłaszcza powierzchni lady sprzedażowej. Doskonałym przykładem jest branża odzieżowa, gdzie proces sprzedaży wymaga manipulowania dużym i zarazem delikatnym towarem. Swoboda pracy Sprzedawcy realnie przekłada się tutaj na prędkość obsługi klienta co nabiera krytycznego znaczenia w szczytowych momentach sezonów sprzedażowych.

Wolna przestrzeń to również lepsza estetyka punktu sprzedaży. Efekt każdej inwestycji w wystrój wnętrza sklepu, restauracji czy salonu kosmetycznego może zostać zniwelowany przez stos urządzeń elektronicznych, którymi zarzucony jest Sprzedawca.

Podsumowując: im więcej wolnej przestrzeni jest w punkcie sprzedaży tym więcej można na niej zarobić, wzmocnić jakość obsługi klientów i poprawić wygląd placówki handlowej.

Wybrane modele urządzeń fiskalnych Posnet oferują możliwość stosowania zewnętrznych wyświetlaczy klienta. Rozwiązanie to pozwala zorganizować punkt sprzedaży w taki sposób, że urządzenie fiskalne nie będzie zabierać cennej przestrzeni w najbardziej newralgicznym miejscu punktu sprzedaży.
Koncepcję wyświetlacza zewnętrznego ilustrują poniższe przykłady wykorzystania wyświetlacza podwieszanego w terminalach fiskalnych Thermal HD. Wyświetlacz podwieszany dostępny jest również w drukarkach fiskalnych Thermal HD.

1. Na ladzie sprzedażowej znajduje się wyłącznie interfejs oprogramowania sprzedażowego.

terminal_fiskalny_schematy2_wp

Powyższy schemat zakłada instalację na ladzie sprzedażowej wyłącznie monitora dotykowego, na którym pracuje Sprzedawca. Terminal fiskalny Thermal HD znajduje się pod ladą. Wyświetlacz terminala fiskalnego zainstalowany jest na tylnej ścianie monitora, dzięki czemu nie zajmuje on miejsca na ladzie. Oprócz terminala fiskalnego pod ladą może być również zainstalowany skaner kodów kreskowych, szuflada na pieniądze itd. Rozwiązanie to również zabezpiecza ukryty pod ladą sprzęt przed kradzieżą, uszkodzeniem mechanicznym, zalaniem itd.

2. Interfejs systemu sprzedaży, skaner kodów kreskowych i waga są wbudowane w ladę sprzedażową

terminal_fiskalny_schemat1_wp

Powyższy schemat zakłada wykorzystanie monitora dotykowego dedykowanego do zabudowy (np. Elo 1541, Elo 1940 itd.), skanera kodów kreskowych (np. Honeywell Horizon) i wagi systemowej, której szalka ustawiona jest w jednej płaszczyźnie z ladą sprzedażową. Terminal fiskalny zainstalowany jest pod ladą a jego wyświetlacz umieszczony jest pod szybą ochronną.
Koncepcja ta wymaga wykonania dedykowanych mebli i odsłania interfejs systemu sprzedaży przed Kupującym (nie zawsze jest to dopuszczalne). Jednolita płaska powierzchnia lady sklepowej zupełnie otwiera przestrzeń pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym ułatwia obsługę i poprawia komunikację w procesie sprzedaży.