Posnet
Pol | Eng

Montaż typu front-mount (panel-mount)

 • Określenie "front-mount" dotyczy instalacji monitora na powierzchni montażowej w oparciu o dodatkowe akcesoria - ramkę montażową. Logika tego rozwiązania zakłada zintegrowanie monitora z ramką, która zakrywa krawędzie otworu montażowego. W przypadku tego typu instalacji alternatywnie stosowane jest pojęcie "panel-mount" (monitor po zintegrowaniu z ramką stanowi panel, który instaluje się w otworze montażowym od przodu). Instalacja typu front-mount jest najczęściej stosowana w przypadku zabudowy monitorów open-frame.

  front_mount
   
  front_mount_integracja
  Monitor open-frame zainstalowany na powierzchni montażowej wraz z opcjonalną ramką (front-mount).   Schemat logiczny integracji monitora z opcjonalną ramką i powierzchnią montażową. Opcjonalne ramki do zabudowy oferowane przez Elo zawierają komplet uchwytów montażowych. Rozwiązanie to znacznie upraszcza i jednocześnie wzmacnia instalację.
       
  penta_03_s800
     
  Przykład zabudowy front-mount w projekcie kiosku informacyjnego "Penta" opracowanego przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Na zdjęciu widoczny jest monitor Elo 1739L z ekranem dotykowym IntelliTouch zintegrowany z ramką montażową z oksydowanej stali nierdzewnej.