Posnet
Pol | Eng

Aktualności

30.10.2017
Dwie nagrody dla Posnet Trio
Dwie nagrody dla Posnet Trio

 
Z radością informujemy, że drukarka Posnet Trio podczas 24. edycji konkursu Dobry Wzór* otrzymała dwie nagrody przyznane przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
 

Droga do tego sukcesu rozpoczęła się na początku tego roku kiedy to Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyszukiwał najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Spośród ponad 1600 produktów i usług wskazanych w ten sposób do tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór, do etapu finałowego zakwalifikowało się 114 produktów. Spośród nich Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki, patron honorowy konkursu, przyznał nagrodę specjalną Wzór Roku oraz wyróżnił 2 produkty jako "najlepsze polskie produkty, zaprojektowane przez polskiego projektanta i wyprodukowane przez polskiego przedsiębiorcę." Z radością informujemy, że jednym z nich jest drukarka fiskalna Posnet Trio.

Na tym nie koniec. Oprócz nagrody specjalnej Ministra Rozwoju i Finansów, Jury konkursu Dobry Wzór składające się z 17 wybitnych postaci świata designu, nauki i biznesu, przydziela nagrody główne Dobry Wzór dla najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. W kategorii "Praca" główną nagrodę i tytuł Dobry Wzór 2017 otrzymała ex equo... również drukarka fiskalna Posnet Trio.

Jednego dnia, spośród ponad 1600 produktów i usług, a następnie spośród 141 finalistów, zarówno Jury konkursu a przede wszystkim Minister Rozwoju i Finansów wskazuje na produkt Posnet, zaliczając go bardzo wąskiego grona najlepszych polskich produktów roku 2017.

*Dobry Wzór to organizowany corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi obecne na polskim rynku. Po wstępnej kwalifikacji zgłoszone produkty i usługi poddawane są dwuetapowej ocenie wzorniczej: przez ekspertów IWP i multidyscyplinarne jury. Nagrodę specjalną przyznaje Minister Rozwoju i Finansów, patron honorowy konkursu. Pozostałe nagrody główne Dobry Wzór przyznawane są w dziewięciu kategoriach.